22 batalion piechoty górskiej

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
30 kwietnia 2021
Przysięga szeregowych elewów IV turnusu służby przygotowawczej w 2021 r.
„Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam…”

 

 

 

 

 

 

 

 

W piątek, 30 kwietnia br., w 22. Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej odbyła się uroczysta przysięga wojskowa szeregowych elewów szkolących się w ramach IV turnusu służby przygotowawczej w 2021 r. na potrzeby korpusu szeregowych.

Ceremonia zaprzysiężenia rozpoczęła się złożeniem meldunku Dowódcy 22. kbpg ppłk. Marcinowi SUDEK oraz odśpiewaniem hymnu RP przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia. Następnie elewi wypowiedzieli słowa Roty Przysięgi Wojska Polskiego.

Dowódca 22. kbpg ppłk Marcin SUDEK, w swoim przemówieniu, podziękował zaprzysiężonym żołnierzom za chęć służenia Ojczyźnie oraz za wysiłek włożony w dotychczasowe szkolenie.

Następnie głos zabrał reprezentant przysięgających żołnierzy, który podziękował Dowódcy 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej oraz instruktorom za wkład i ogrom pracy włożony w szkolenie oraz przygotowanie do uroczystej przysięgi.

Szeregowi elewi, którzy w czasie trwania szkolenia wykazali się wyjątkowym zaangażowaniem, wzorową postawą oraz bardzo dobrymi wynikami, otrzymali z rąk ppłk. Marcina SUDEK listy gratulacyjne.

Uroczystość zakończyło odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defilada.

generuj pdf
go-up
Kontakt

22 batalion piechoty górskiej
Walecznych 59
57-300 Kłodzko
tel. 261647122
fax. 261647233
22bpg.oficerdyzurny@ron.mil.pl

    
  • BIP